Modelist, tekstil ürünlerinin seri üretimde kullanılmak üzere uygun ölçülerde hazırlanmasını sağlar ve kalıbını oluşturur. Modelistler, tasarımcıların hazırladığı tasarımları hayata geçirir ve üretim sürecinin sorunsuz ilerlemesini sağlar. Bu nedenle, modelistlik, tekstil sektöründe oldukça önemli bir rol oynar.

Modelistler, ürünlerin kalıp ve kullanılacak malzemesini tespit ederek, numune dikiminin yapılmasını sağlar. Numune dikimleri, ürünlerin seri üretimine geçmeden önce yapılması gereken önemli bir aşamadır. Numune dikimlerinde, ürünün kesim, dikim ve kalıp ayarlamaları yapılır. Böylece, seri üretim aşamasında ortaya çıkabilecek hataların önüne geçilir.

İster kendi işinizi kurmak isteyin, ister sadece moda hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyin, moda tasarım kursu ücretleri arasında, bütçenize en uygun ödeme koşulunu seçip kariyerinize bir yatırım yapabilirsiniz.

Modelistlik Kursları

Modelistlik, tekstil sektöründe oldukça önemli bir meslek olduğu için modelistlik kursları da oldukça önemlidir. Bu kurslar, modelistlik mesleğini öğrenmek isteyen kişilere, mesleğin temellerini ve ileri düzey tekniklerini öğretir. Ayrıca, modelistlik kursları, katılımcılara kalıp çıkarma, kesim, dikim ve tasarım konularında bilgi ve beceriler kazandırır.

Modelistlik kursları, genellikle eldeki malzemelerin kullanımı, kalıp hazırlama teknikleri, kalıp çıkarma, modelleme teknikleri, kesim teknikleri, dikim teknikleri, numune dikimi, seri üretim hazırlığı, malzeme bilgisi ve dikiş makineleri kullanımı gibi konuları içerir. Kurslarda ayrıca, tasarım yazılımları kullanımı gibi konular da ele alınır.

Modelistlik Kurslarına Kimler Katılabilir?

Modelistlik kurslarına herkes katılabilir. Özellikle, moda tasarımı, tekstil mühendisliği veya moda endüstrisi ile ilgilenen kişilerin katılması önerilir. Ayrıca, tekstil ürünleri üreten veya satan firmaların çalışanları da modelistlik kurslarına katılabilirler.

Modelistlik kurslarının eğitim süresi, kursun seviyesine ve içeriğine göre değişebilir. Genellikle, modelistlik kursları 8 ay ile 9 ay arasında değişen sürelerde yapılır. Kurs içeriği ise, kursun seviyesine göre değişebilir.

Yukarıda saydığımız genel konular kursiyerlerimize vereceğimiz eğitim konularından sadece bir kaçı. Moda tasarım eğitimi fiyatları öğrencilerimizin bizi tercih etmelerinin en büyük sebeplerinden birisidir. Çünkü her zaman fiyatlarımızı en dip seviyede tutup, eğitim kalitemizi en üst düzeyde tutmuşuzdur.

Başarı Hikayeleri
Modelistlik Kursu Öğrenci Yorumları
Nisa S. Modelistlik Kursu

Moda tasarım dersi aldım çok başarılıydı tavsiye ederim faydasını göreceksiniz. Eğitim sonrası hocamız çok destek oldu. Piyasa odaklı bir kurs aldık, sonuç mükemmel.

Tüm Yorumlar
Başarı Hikayeleri
Modelistlik Kursu Öğrenci Yorumları
Merve K. Modelistlik Kursu

İnternette yaptığım araştırmalar sonucu InfoAkademi'ye kayıt olmaya karar verdim. Modelistlik eğitimim bittikten sonra 3 hafta içerisinde iş buldular. Hocama teşekkür ederim.

Tüm Yorumlar
Başarı Hikayeleri
Grafik Kursu Öğrenci Yorumları
Sevcan İ. Grafik Tasarım Kursu

Eğitmenlerin piyasa deneyimli olması sayesinde işe tam anlamıyla yerleştirilip kariyer hayatına başlayabildim. Grafik tasarım kursuda tam anlamıyla yeterli.

Tüm Yorumlar
Başarı Hikayeleri
Muhasebe Kursu Öğrenci Yorumları
Umut G. Muhasebe Kursu

Kursa ilk başladığım günden bu yana aldığım eğitimden çok memnunum. Güler yüzlü hocalarımızdan ve verdiğiniz kaliteli eğitimden dolayı teşekkür ederim.

Tüm Yorumlar
İrtibat Bilgilerimiz: Yol tarifi alın
Şirinevler Şubesi:
Beylikdüzü Şubesi:
Sizi Arayalım
Bilgi Talebi
Whatsapp iletişim