Stilistlik Kursu

STİLİSTLİK
KURSU
BİLGİSAYARLI VE ELDE STİLİSTLİK 7 AYLIK AKADEMİ T: 0212 451 4636 - T: 0212 452 4636

Bilgi Talebi
Başarı Hikayeleri
Modelistlik Kursu Öğrenci Yorumları
Merve K. Modelistlik Kursu

İnternette yaptığım araştırmalar sonucu InfoAkademi'ye kayıt olmaya karar verdim. Modelistlik eğitimim bittikten sonra 3 hafta içerisinde iş buldular. Teşekkürler Info!

Tüm Yorumlar
Başarı Hikayeleri
Grafik Kursu Öğrenci Yorumları
Sevcan İ. Grafik Tasarım Kursu

Eğitmenlerin piyasa deneyimli olması sayesinde işe tam anlamıyla yerleştirildim ve kariyer hayatıma iyi bir seviyeden başlayabildim. Grafik tasarım kursu da tam anlamıyla yeterli geldi.

Tüm Yorumlar
Başarı Hikayeleri
Muhasebe Kursu Öğrenci Yorumları
Umut G. Muhasebe Kursu

Kursa ilk başladığım günden bu yana aldığım eğitimden tam anlamıyla memnunum. Güler yüzlü hocalarımızdan ve verdiğiniz kaliteli eğitimden dolayı tüm Info ailesine teşekkür ederim.

Tüm Yorumlar
İrtibat Bilgilerimiz:
Yol Tarifi Alın
Şirinevler Şubesi:
Beylikdüzü Şubesi:

Stilistlik moda çizimi ve illustrasyonu kursu ön bilgi:

Stilistlik eğitiminde, tekstil sektörünün güncel tasarım trendlerini pratik ve teorik anlamda öğrenirsiniz.

Stilistlik kursu içeriğinde; temel tasarım bilgisi, moda illüstrasyonu ile siluet çizimi, giysi teknik & artistik çizim, giysi süsleme teknikleri, aksesuar çizimleri, tekstil malzeme bilgisi ve koleksiyon hazırlık aşamaları kara kalem ile çizilir. Elde çizime çok önem vermekteyiz. Örneğin; ilk dersinizde öğreneceğiniz şey, nokta yapmak olacaktor. Eğitim sonuna doğru artık kendi başınıza siluet çizecek hale gelebilirsiniz.

Bilgisayar destekli stilistlik kursu içeriğinde; Tekstil grafiği eğitimi, Photoshop, CorelDraw ve Illustrator programlarının eğitimi verilmekte olup, giysi ve aksesuar teknik çizimleri, model ve desen tasarımı, taş dizimi, desen giydirme, renk değiştirme (varyasyon), düğme sıralama çalışmaları yapılır. Yapılan tasarımların baskıya gönderme ve baskı teknikleri bilgisayar ortamında uygulamalı olarak gösterilmektedir.

Kariyer Olanakları Nedir?
Info Akademi stilistlik bölümünden mezun olan öğrencilerimiz; stilist, moda tasarımcısı, moda danışmanı (image maker), stil danışmanı, kostüm tasarımcısı, moda editörü, defile danışmanı, bilgisayar destekli moda tasarım sorumlusu, bilgisayarlı stilist tasarımcısı gibi unvanlara sahip olurlar.

Eğitimin süresi kaç ay? 3 - 7 Ay

Sorular ve Cevapları:

Sınıflar kaç kişilik? 6 Kişilik
İş güvencesi var mı? Tabiki!*

Bilgisayarlı Stilistlik Kursu Eğitim İçeriği:

Tasarım programlarından Corel ile çizim yaparak CorelDraw’ da hazırlanmış ve kumaşa giydirilen tasarımları, ışık, gölgeler ve sunum amaçlı tüm düzenlemeleri de Photoshop programı kullanarak hazırlamayı öğreneceksiniz. Tekstil Grafik Tasarım eğitimlerinde Photoshop 24 Saat, CorelDraw 24 saat, Illustrator 24 olmak üzere toplam süre 72 saatte verilmektedir.

Photoshop eğitiminde; Eskiz renklendirme, Desen oluşturma, Rötuşlama ve düzenleme, Renk Ayrımı ve spot renk kullanımı, Işık, gölge ve çizim teknikleri, Kumaş desenlerinin kıyafet modellerine yerleştirilmesi gibi konuları öğreneceksiniz.

Hızlandırılmış sınıflarımıza katılarak daha kısa zamanda stilist olabilirsiniz. Süre konusunda eğitim danışmanınız dan bilgi alabilirsiniz.

Program seansları: Hafta içi, Salı – Çarşamba – Perşembe – Cuma , hafta Sonu grupları ise Cumartesi ve Pazar günleridir. Ayrıca çalışan ve Anadolu yakasından gelen kursiyerlerimiz için sadece Cumartesi veya Pazar günleri gruplar açılmaktadır.

Stilistlik Kursu
Çizim Örnekleri:
Başarı Hikayeleri
Modelistlik Kursu Öğrenci Yorumları
Merve K. Modelistlik Kursu

İnternette yaptığım araştırmalar sonucu InfoAkademi'ye kayıt olmaya karar verdim. Modelistlik eğitimim bittikten sonra 3 hafta içerisinde iş buldular.

Tüm Yorumlar
Başarı Hikayeleri
Grafik Kursu Öğrenci Yorumları
Sevcan İ. Grafik Tasarım Kursu

Eğitmenlerin piyasa deneyimli olması sayesinde işe tam anlamıyla yerleştirilip kariyer hayatına başlayabildim. Grafik tasarım kursuda tam anlamıyla yeterli.

Tüm Yorumlar
Başarı Hikayeleri
Muhasebe Kursu Öğrenci Yorumları
Umut G. Muhasebe Kursu

Kursa ilk başladığım günden bu yana aldığım eğitimden çok memnunum. Güler yüzlü hocalarımızdan ve verdiğiniz kaliteli eğitimden dolayı teşekkür ederim.

Tüm Yorumlar
İrtibat Bilgilerimiz:
Yol Tarifi Alın
Şirinevler Şubesi:
Beylikdüzü Şubesi:
Sizi Arayalım
Bilgi Talebi